ІСТОРІЯ СВІТОВОГО ТРИАТЛОНУ

Перший записаний триатлон відбувся в Сан-Дієго, штат Каліфорнія, 24 вересня 1974 р. Він був організований клубом легкоатлетичного спорту Сан-Дієго як альтернатива жорстким тренуванням на трасі. Гонка, яка проходила в затоці Міссіон у Сан-Дієго, складалася з бігу на 5,3 милі, а потім 5-мильного циклу та запливу на 600 ярдів у Затоці. Всього гонку закінчили 46 спортсменів.

Тріатлон швидко зростав зі свого скромного початку в Сан-Дієго, і за лічені роки він став одним з найбільш швидкозростаючих видів спорту у всьому світі. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) був заінтригований метеорним зростанням цього виду спорту і розпочав дискусії щодо включення триатлону в програму Олімпійських ігор у 1988 році. Тоді президент МОК Хуан Антоніо Самаранч домовився про зустріч у Стокгольмі того року з наміром включити триатлон до Олімпійських ігор Ігри якомога швидше. На цьому засіданні канадця Лес Макдональда було обрано президентом робочого комітету з триборства, секретарем якого був обраний швед Стюре Йонассон.

Міжнародний союз триатлону був заснований через рік, 1 квітня 1989 р., На першому конгресі МСЕ у Авіньйоні, Франція. Загалом 30 національних федерацій взяли участь у початковому конгресі, і була проведена підготовка до першого чемпіонату світу з спорту, який відбудеться в Авіньйоні в серпні того ж року. На цьому засіданні олімпійська дистанція була встановлена ​​на 1,5-кілометровому плаванні, 40-кілометровому велосипеді та 10-кілометровій пробіжці, як це залишається і сьогодні, а Лес Макдональд був обраний першим президентом МСЕ. Понад 800 спортсменів, що представляли 40 країн, виступали на першому чемпіонаті світу з триатлону.

Іспанець Марісол Казадо був обраний другим президентом МСЕ в листопаді 2008 року і став членом МОК у лютому 2010 року на 122-й сесії МОК у Ванкувері. МСЕ зберігав свою штаб-квартиру у Ванкувері, Канада, до 1 січня 2014 року, коли він переїхав до Лозани, Швейцарія, додому МОК.

МСЕ збільшився, включивши понад 170 національних федерацій по всьому світу, серія Кубка світу розпочалася в 1991 році, а Світова серія чемпіонатів МСЕ Dextro Energy Triathlon, яка стала відомою як Світова серія триатлону МСЕ, була створена як гоночна серія вищого рівня спорту. у 2009 році, з вісьмома гонками у восьми різних країнах.

“Триатлон” дебютував на Олімпіаді на Іграх 2000 року в Сіднеї, а швейцарка Бригітт Макмехон та канадець Саймон Вітфілд отримали перші золоті олімпійські медалі.

На Ріо-2016 «Паратріатлон» дебютував у Паралімпіаді з шести медальних змагань; три чоловічі та три жіночі. Для Токіо 2020 вперше до Олімпійських ігор було додано командну змішану естафету.

У жовтні 2020 року організація офіційно прийняла нову ідентичність Світового триатлону, щоб якомога чіткіше служити розвитку спорту у всіх його формах. Вона продовжує залишатися єдиною організацією, яка може присуджувати титули чемпіонів світу з триатлону.