Поради початківцям

Питання що часто задають.

Яке обладнання мені потрібно для триатлону? 

В основному для участі в триатлоні  достатньо п’яти речей: плавки або купальний костюм, придатний до експлуатації велосипед, велосипедний шолом, пара (бігового) взуття та футболка. Все інше: приємно мати.

Який рівень фізичної підготовки мені потрібен для триатлону?

Загальної відповіді на це немає. Перед тим, як наважитися спробувати олімпійську, середню або довгу дистанцію, спочатку слід спробувати дистанцію супер спринту або дистанцію спринту. Але для цього потрібно трохи підготуватися. Плавання, зокрема, є проблемою для багатьох, хто хоче вперше взяти участь у триатлоні. Ми рекомендуємо вивчити або вдосконалити свою техніку плавання – самостійно але краще за допомогою тренера з плавання. При правильній техніці ви не тільки плаваєте безпечніше, але й економите енергію. Їзда на велосипеді та біг – це насамперед впевнене володіння велосипедом та визначення свого темпу і підготовки.

На що я повинен звертати увагу в транзитній зоні?

Перехід від плавання до їзди на велосипеді або від їзди на велосипеді до бігу відбувається в транзитній зоні. Перед початком змагань є час реєстрації для транзитної зони.  Час реєстрації ви зазвичай можете знайти на веб-сайті заходу. Перш за все, важливо, щоб ви знали, де ваше місце знаходиться в транзитній зоні. Покладіть одяг, шолом та нагрудний номер  в тому порядку, в якому ви хочете його одягнути. Вам не дозволяється  сідати на свій велосипед в транзитній зоні а лише за розміткою в кінці транзитної  зони. До зняття велосипеда з велосипедної стійки  велосипедний шолом повинен бути на голові та застебнутим. Після вело етапу  ви повинні зійти з велосипеда перед розміткою  і ваш шолом повинен залишатися застебнутим, поки ви знову не поклали велосипед на  велосипедну стійку. Найкращий спосіб штовхати велосипед – це тримати його за сідло. Порада: потренуйте проходження транзитних зон  перед змаганнями,  так  ви опануєте так звану четверту дисципліну навіть із сильним пульсом і великим хвилюванням.

Як знайти клуб?

Ви щойно зробили перші кроки у триатлоні чи хочете незабаром розпочати займатися триатлоном?  Ви не хочете робити це наодинці, а краще плавати, їздити на велосипеді та бігати в компанії з однодумцями? Тоді клуб тріатлону саме для вас. Тут ви зможете продовжувати свою нову пристрасть разом з іншими, тренуватися згідно з тренувальними планами досвідчених тренерів та взяти одну-дві поради досвідчених спортсменів. Ми пропонуємо пошук клубів на нашому веб-сайті. Якщо ви вже знаєте деякі клуби, ви можете шукати їх безпосередньо, щоб отримати більше інформації про клуби. Ви знайшли відповідний клуб? Потім зв’яжіться з ними і запитайте, коли ви можете заїхати та розпочати навчання. Тренуйтесь з задоволенням!

Що я повинен враховувати, починаючи тренування з триатлону?

В основному, наступне стосується всіх трьох дисциплін триатлону: уникайте перенапруження будь-якою ціною! Початок тренувань – це насамперед розваги, фізичні вправи, здоров’я та покращення стану. Оптимальне навчання залежить, зокрема, від ваших індивідуальних вимог. Тому кожен план тренувань повинен бути індивідуально адаптований до ваших потреб, сильних та слабких сторін. Якщо ви не впевнені у власних результатах, перед початком тренування вам обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, з яким ви можете обговорити свої плани. В основному ми маємо для вас такі поради:

Плавання

Вам слід розпочати заняття плаванням якомога раніше, принаймні за півроку до першого триатлону самостійно або за допомогою тренера з плавання.  

Велосипед

Як новачкові, вам слід спочатку “просто” їздити на велосипеді, оскільки ваше збільшення продуктивності на велосипеді дуже залежить від пройдених кілометрів. Швидше, ви повинні зосередитись на розвитку своєї витривалості. Якщо ви можете їздити на велосипеді на роботу,  ви також робите щось для підготовки до триатлону. Лише повільно збільшуйте обсяг та інтенсивність та не перенапружуйтесь!

Біг

Однією з найпоширеніших помилок є те, що початківці  занадто швидко збільшують обсяг тренувань.  На початку доцільні часті пробіжки з короткою тривалістю (10-20 хвилин). Початкові болі в м’язах досить обмежені, і ризик перевантаження низький. Ще одним ефективним методом для початківців є чергування бігу та ходьби, наприклад три хвилини бігу в поєднанні з однією хвилиною ходьби. Як тільки ви відчуєте достатню фізичну форму, ви можете повільно збільшувати обсяг та інтенсивність тренувань. Коли мені потрібно придбати членський квиток? Ліцензія необхідна для участі  у  всеукраїнських   заходах  та  міжнародних змаганнях.У змаганнях, де потрібна ліцензія, ви також можете взяти участь  придбавши разову ліцензію.  Ліцензійний збір включає базове страхування від нещасного випадку. Ліцензію, яка надає низку можливостей та переваг, ви можете отримати: https://www.triathlon.org.ua